GENÇ KOMEK Uzaktan Eğitim Kayıtları

KURSİYER ÖN KAYIT FORMU

Aşağıdaki maddeleri okuyup onaylamalısınız.


1 - Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı olan KOMEK'te yaz okulu uzaktan eğitim ücretleri 10 TL'dir.

2 - KOMEK Yaz Okulu’ndan şehit ve gazi çocukları, yetim ve öksüzler, Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Kart uygulamasından yararlanan ailelerin çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim yardımı alan öğrenciler, devlet koruması altında olan çocuklar ile kaymakamlıklardan ve muhtarlardan ihtiyaç durumunu gösterir belge alan ailelerin çocukları ücretsiz olarak yararlanıyor.

3 - KOMEK Yaz kurslarına 07-16 yaş arası kursiyerler kayıt yaptırabilecektir (Yaşlarına göre guruplar oluşturulacaktır).

4 - 2013 doğumlu öğrencilerin 2019-2020 eğitim döneminde 1. sınıfı bitirmiş olması gerekmektedir.

5 - Kayıt yaptırılan kurslara devam esastır.

6 - Kurslara geç kalmayı alışkanlık haline getiren, eğitim ve öğretimi aksatan, kursun normal düzenini bozan kursiyerler uyarılır. Yapılan uyarılara rağmen bu tutum ve davranışlarında ısrar edenlerin kurs ile ilişiği kesilir.

7 - KOMEK, kursiyerlerin eğitim sırasındaki görüntülerini ve ürettikleri eserlerin resim, video vb. kayıtlarını her türlü yayın organında kullanım ve mülkiyet hakkına sahiptir.

8 - KOMEK’ in tatil günleri:1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim ve dini bayram günleridir.

9 - Kursiyerlerin yaşlarına bakılmaksızın kurslara katılma, devam, devamsızlık, ve ders bitmeden kurstan ayrılmaları engellenmez ve KOMEK bu konuda sorumluluk almaz.

10 - Yabancı uyruklu öğrencilerin KOMEK’ te kayıt yaptırmaları için ilgili kurs merkezine Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinden kursa katılabileceğine dair izin belgesi getirmesi gerekmektedir.

11 - Yaz okuluna kayıt olanlar e-posta ve telefon numarası ile yapılacak olan bilgilendirmeleri kabul eder.

12 - Uzaktan Eğitimde müzik dersi seçen öğrencimiz enstrumanı kendi temin edecektir.

13 - 3-4-5 Temmuz 2020 tarihleri arasında ders materyallerinin bulunduğu GENÇ KOMEK ÇANTANIZI veliniz ile birlikte kayıt esnasında belirttiğiniz kurs merkezimize kimliğinizle başvurarak alabilirsiniz.

14 - Ücretler mevzuat gereği tahsil edilmektedir. Ücret geri iadesi ancak üyeliğin hiç kullanılmaması durumunda kayıt tarihinden itibaren 15 gün içerisinde mazeretini belgelemek (sağlık raporu, 1 derece aile bireylerinin vefatı, boşanma, il dışı ikamet değişikliği vb.) durumlarında gerçekleşir.

15 - Kayıt yaptıran bütün kursiyerler yukarıda beyan edilen şartları ve Açık Rıza Beyan Formunu kabul etmiş sayılır.

- ÖĞRENCİNİN ÖDÜL ALMAYA HAK KAZANMASI İÇİN %80 DEVAM ŞARTI VARDIR.

- BİR ÖDÜLÜ ALMADA ÖNCELİK YÜKSEK PUANA AİT OLAN ÖĞRENCİNİNDİR. PUANLARIN EŞİT OLMASI DURUMUNDA YAŞI KÜÇÜK OLAN ÖĞRENCİ ÜST SIRADA YER ALACAKTIR.

- BİR ÖĞRENCİNİN PUANI YETMESİNE RAĞMEN SIRALAMADA ALT SIRADA KALDIĞI İÇİN KENDİ PUANINA UYGUN ÖDÜLÜ ALAMIYORSA KENDİ PUANINDAN DÜŞÜK BİR SONRAKİ ÖDÜLÜ ALMAYA HAK KAZANIR.

Tüm sorularınız için Uzaktan Eğitim Destek Hattı : 444 5542'den 4892

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır