Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Yaz Okulu (GENÇ KOMEK) Kayıtları

KURSİYER ÖN KAYIT FORMU

Aşağıdaki 18 maddeyi okuyup onaylamalısınız.


1 - Konya Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'na bağlı olan KOMEK'te yaz okulu ücretleri Selçuklu,Meram ve Karatay ilçeleri için tüm dönem 100 TL diğer ilçe merkezleri için tüm dönem 50 TL'dir.

2 - KOMEK Yaz Okulu’ndan şehit ve gazi çocukları, yetim ve öksüzler, Büyükşehir Belediyesi’nin Sosyal Kart uygulamasından yararlanan ailelerin çocukları, Büyükşehir Belediyesi’nden eğitim yardımı alan öğrenciler, devlet koruması altında olan çocuklar ile kaymakamlıklardan ve muhtarlardan ihtiyaç durumunu gösterir belge alan ailelerin çocukları ücretsiz olarak yararlanıyor. Ayrıca, kayıt yaptıran 2. kardeş yüzde 50 indirimli, 3. ve üzeri kardeşler ise ücretsiz olarak KOMEK Yaz Okulu’na katılabiliyor.

3 - KOMEK Yaz kurslarına kayıtlar kesin kayıt için kurs merkezinde veli tarafından “veli izin dilekçesi” doldurulup imza altına alındıktan sonra geçerli olur.

4 - KOMEK Yaz kurslarına 07-16 yaş arası kursiyerler kayıt yaptırabilecektir (Yaşlarına göre guruplar oluşturulacaktır).

5 - 2012 doğumlu öğrencilerin 2018-2019 eğitim döneminde 1. sınıfı bitirmiş olması gerekmektedir.

6 - Kayıt yaptırılan kurslara devam esastır.

7 - Kurlara geç kalmayı alışkanlık haline getiren, eğitim ve öğretimi aksatan, kursun normal düzenini bozan kursiyerler uyarılır. Yapılan uyarılara rağmen bu tutum ve davranışlarında ısrar edenlerin kurs ile ilişiği kesilir.

8 - Kursiyer eğitim gördüğü merkezin demirbaşına zarar verdiği taktirde, verdiği zararı karşılamakla yükümlüdür.

9 - KOMEK, kursiyerlerin eğitim sırasındaki görüntülerini ve ürettikleri eserlerin resim, video vb. kayıtlarını her türlü yayın organında kullanım ve mülkiyet hakkına sahiptir.

10 - KOMEK’ in tatil günleri:1 Ocak, 23 Nisan, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim ve dini bayram günleridir.

11 - KOMEK’te spor branşlarından ancak sağlıklı bireyler yararlanabilir ve bunu spor izin formu ile belgeler. Kursiyerlerin eğitim aldığı spor branşlarında doğabilecek her türlü sakatlık veya rahatsızlıktan kurum sorumlu değildir.

12 - Kursiyerler şahsi eşyalarını kurs merkezinde bırakamaz. Kayıp vb. hallerde KOMEK sorumlu tutulamaz.

13 - Kursiyerlerin yaşlarına bakılmaksızın kurslara katılma, devam, devamsızlık, ve ders bitmeden kurstan ayrılmaları engellenmez ve KOMEK bu konuda sorumluluk almaz.

14 - Yabancı uyruklu öğrencilerin KOMEK’ te kayıt yaptırmaları için ilgili kurs merkezine Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinden kursa katılabileceğine dair izin belgesi getirmesi gerekmektedir.

15 - Yaz okuluna kayıt olanlar e-posta ve telefon numarası ile yapılacak olan bilgilendirmeleri kabul eder.

16 - Yaz okulunda; dersler, etkinlikler ve gezilere kaydolan öğrencinin katılacağını kabul eder.

17 - Ücretler mevzuat gereği tahsil edilmektedir. Ücret geri iadesi ancak üyeliğin hiç kullanılmaması durumunda kayıt tarihinden itibaren 15 gün içerisinde mazeretini belgelemek (sağlık raporu, 1 derece aile bireylerinin vefatı, boşanma, il dışı ikamet değişikliği vb.) durumlarında gerçekleşir.

18 - Kayıt yaptıran bütün kursiyerler yukarıda beyan edilen şartları kabul etmiş sayılır.


Konya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır